Skarby Dolnego Śląska. Legnickie Pole

legnica

Dla miłośników historii oraz cennych zabytków Dolny Śląsk to wymarzony wręcz kierunek wycieczki. Tu z przeszłością można spotkać się w wielu miejscach. Jednym z tych, które turyści wędrujący śladami ważnych wydarzeń odwiedzają wyjątkowo chętnie, jest Legnickie Pole. Jakimi atrakcjami może się tu pochwalić Dolny Śląsk?

Dla większości turystów Legnickie Pole staje się ważnym celem wycieczki ze względu na bitwę, do której doszło tu zimą 1241 roku. Potyczka z Tatarami do dziś jest najważniejszym wydarzeniem w dziejach tego miejsca, a turyści mogą tu zapoznać się z przebiegiem bitwy oraz z licznymi informacjami na jej temat. Od 1961 roku w czasie pobytu w tej ważnej wsi można poszerzać swą wiedzę na temat przeszłości. Ułatwia to Muzeum Bitwy Legnickiej, które jest wielką atrakcją dla wszystkim pasjonatów średniowiecza. Co ciekawe, siedzibą tego muzeum jest budynek dawnej świątyni, mającej stać – zgodnie z legendą – dokładnie pośrodku tak ważnego dla Polaków pola bitwy.

Dawna empora służy dziś jako makieta, która pozwala każdemu z nas spojrzeć na bitwę oczami jej naocznego świadka. Znalazły się tu również liczne dokumenty oraz ryciny, dzięki którym nauka historii staje się tu wyjątkowo ciekawym doświadczeniem. Wśród zwiedzających wielką popularnością cieszą się prezentowane w tym muzeum militaria oraz kopie uzbrojenia, z którego mogli korzystać ci rycerze, którzy przed wiekami starli się na Legnickim Polu z Tatarami.

Przeszukaj też materiały na stronie https://www.legnicainfo.pl, gdzie zamieszczamy rozmaite informacje z Legnicy i okolic.

Dolny Śląsk to również region znany z cennych zabytków sakralnych. Barokowa świątynia w Legnickim Polu to jeden z najważniejszych zabytków tego typu w tej części kraju. Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi to nie tylko jeden z najwspanialszych przykładów sztuki barokowej na terenie Śląska, ale też wyjątkowy zbiór cennych zabytków sztuki sakralnej.