Egipt – moc atrakcji dla każdego

Egipt to fascynujący kraj, na terenie którego każdy z nas może spędzić wolny czas w przyjemny i pożyteczny zarazem sposób. Na jakie atrakcje warto tu zwrócić uwagę? Jakie miejsca odwiedzić, by nacieszyć się niezwykłym klimatem Kraju Faraonów?

Egipt dla miłośników historii

Egipt to wspaniały kierunek wycieczki dla każdego, kto interesuje się historią i chce w przyjemny sposób poszerzyć swoją wiedzę na jej temat. Znane biura podróży chętnie organizują wyprawy, dzięki którym można ujrzeć starożytne budowle i odkryć ich tajemnice. Na liście najważniejszych atrakcji tego kraju znajdują się piramidy w Gizie, które stały się symbolem kraju. Warto jednak odwiedzić i takie miejsca, jak Luksor czy Karnak. I tu nie brak wiekowych świątyń, które kryją wiele tajemnic, i tu można przeżyć wspaniałą przygodę, która na długo zapisze się w pamięci każdego turysty. Dolina Królów, znana jako miejsce licznych ekspedycji archeologicznych, Abu Simbel z potężną świątynią Ramzesa – oto kolejne atrakcje, dzięki którym zwiedzenie Egiptu stanie się dla każdego podróżnika wspaniałą przygodą.

Egipt dla miłośników sportów wodnych

Morze Czerwone i leżące w jego rejonie kurorty to idealne miejsce na wczasy dla tych, którzy chcą się opalać lub nurkować wśród wspaniałych raf koralowych. Gdzie warto się wybrać? Możliwości jest sporo. Jednym z tych kurortów, którym od lat znane biura podróży poświęcają wiele uwagi, jest Hurghada. To turystyczne miasteczko przyciąga, a okoliczne atrakcje zapewniają turystom moc wrażeń. Czekają tu takie atrakcje, jak potężne akwarium oraz Muzeum Starożytności, kuszą też pobliskie plaże i nadmorskie deptaki. Wśród innych ośrodków turystycznych, w których można spędzić udane wczasy nad Morzem Czerwonym, znajduje się też El Gouna (często nazywana egipską Wenecją) oraz Safaga – miejscowość bardzo chętnie odwiedzana przez miłośników nurkowania i surfingu. Miłośników podwodnych przygód może też oczarować koralowa Wyspa Giftun oraz Sharm Al-Naga – park krajobrazowy, znany z wyjątkowo pięknych raf koralowych.

Egipt to popularny kierunek turystycznych wypraw, na terenie którego można spędzić czas w ciekawy sposób o każdej porze roku. Historyczne wycieczki śladem faraonów, kąpiele w Morzu Czerwonym czy wycieczkowe rejsu po Nilu – oto atrakcje, którymi ten kraj może oczarować każdego.

Źródło: https://www.buenos.pl/