Santa Cruz de Tenerife – co warto zobaczyć w tym mieście?

Santa Cruz de Tenerife to stolica Teneryfy oraz jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych, jakimi mogą nas oczarować Wyspy Kanaryjskie. Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po tym mieście?

Jakie atrakcje sprawiają, że Santa Cruz de Tenerife cieszy się tak wielkim zainteresowaniem?

Santa Cruz de Tenerife to malownicza okolica oraz dobre zagospodarowanie, dzięki czemu znane biura podróży od lat organizują wczasy w tej części Teneryfy. Santa Cruz de Tenerife to również wiele ciekawych zabytków i budowli, obok których nie można przejść obojętnie. Miłośników historii może tu oczarować Castillo de San Juan Bautista, z kolei na fanach nowoczesnej architektury wrażenie zrobi audytorium zaprojektowane przez Santiago Calatravę. Auditorio de Tenerife „Adán Martín” to jedna z wizytówek wyspiarskiej stolicy oraz obowiązkowy punkt w programie każdej wycieczki po tym mieście. Ważnym punktem na mapie miasta jest też Tenerife Espacio de las Artes – strefa kultury, składająca się m.in. z Muzeum Sztuki Współczesnej oraz Centrum Fotografii.

Kto w czasie wycieczki po najważniejszym mieście Teneryfy będzie chciał nacieszyć się odpoczynkiem wśród zieleni, ten powinien odwiedzić Palmetum Santa Cruz Jardín Botanico. To ciekawy ogród botaniczny, znany z wielu ciekawych gatunków roślin. Prym wiodą tu palmy, w cieniu których możemy odpoczywać do woli. Dodatkowo możemy tu spacerować w pięknym otoczeniu i cieszyć się wspaniałymi widokami.

A co z tymi, którzy cenią dobrą kuchnię i chcą zapoznać się z najważniejszymi przysmakami Wysp Kanaryjskich? Dla nich nie lada gratką będzie wizyta w Mercado de Nuestra Señora de África – pięknej hali targowej, która powstała w połowie XX wieku. Jest to miejsce wyjątkowe, a na licznych stoiskach czekają na nas miejscowe specjały.

Więcej opisów ciekawych atrakcji turystycznych znajdziesz w serwisie opodrozach.pl.