Bieszczadzkie atrakcje: Uherce Mineralne

Uherce Mineralne cieszą się coraz większym powodzeniem wśród tych osób, które chcą spędzić wczasy w Bieszczadach, nacieszyć pięknymi widokami, a przy okazji poszerzyć swą widzę na temat tej części kraju. Kto znajdzie tanie noclegi w Uhercach, ten będzie mógł urządzać przyrodnicze wycieczki po najbliższej okolicy oraz spacerować wśród miejscowych zabytków. Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Uherce Mineralne znane są przede wszystkim z drezyn rowerowych, które stały się popularną atrakcją. Kusi też miejscowy browar oraz szkoła ginących zawodów, znana z organizacji ciekawych warsztatów. W miejscu tym można odkryć tajniki garncarstwa i kaligrafii, można nauczyć się też trudnej sztuki wypiekania chleba oraz proziaków. W Uhercach Mineralnych nuda nie grozi też miłośnikom zabytków, na których czeka tu m.in. nekropolia z czasów I wojny światowej oraz barakowy kościół, który do dziś przyciąga uwagę swymi cechami obronnymi. Uherce Mineralne mogą się też pochwalić źródłem ropy naftowej, które odegrało bardzo ważną rolę w dziejach lokalnej gospodarki. Warto pamiętać, że w miejscowości tej niegdyś działała kopalnia ropy naftowej, będąca jednym z najstarszych obiektów tego typu w Karpatach.

Więcej ciekawych miejsce z Bieszczad opisano w serwisie www.tarnica.pl.

Wypoczynek w rejonie Uherców Mineralnych będzie ciekawym doświadczeniem i dla tych osób, które stawiają na piesze wycieczki w pięknej scenerii oraz na atrakcje o przyrodniczym charakterze. Jednym z najważniejszych miejsc, jakimi mogą nas tu oczarować Bieszczady, jest wodospad na Olszance. Ten ciekawy pomnik przyrody z pewnością zasługuje na uwagę, podobnie jak rezerwat przyrody „Bobry w Uhercach”. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że Uherce Mineralne cieszą się coraz większym powodzeniem wśród turystów, a pobyt na ich terenie każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń.