Rodzinne wakacje – w Polsce czy za granicą?

Mimo iż latami zdecydowana większość z nas preferowała spędzanie wakacji we własnym kraju, głównie nad morzem lub czasem gdzieś w górach, w ostatnich czasach trochę zaczęło się to zmieniać, a zagranica wyraźnie zaczęła nas kusić.

Gdzie najlepiej spędzić rodzinne wakacje? Polska? Może za granicą?

Tylko czy rodzinne wakacje za granicą mogą się udać? Samotny wypad albo wyjazd w parze do Chorwacji bądź Włoch na pewno byłby udany i wyciągnęlibyśmy z niego całe sto procent, ale o wiele trudniej o zobaczenie ciekawych zabytków, poznanie historii miast i spokojny wypoczynek w obcym kraju, gdy podróżuje się z dziećmi, a jeszcze trudniej gdy podróżuje się z dwójką czy trójką szkrabów w różnym wieku, które bez przerwy absorbują rodzicielską uwagę. Polska też jest zresztą pięknym miejscem na wypoczynek. Zwłaszcza ten letni, odbywający się w trakcie szkolnych wakacji, czyli w lipcu bądź sierpniu.

Są to jednak najcieplejsze miesiące w całym roku w naszym kraju, dlatego też jeżeli zależy nam na dobrej pogodzie na wakacjach, to właśnie w którymś z nich powinniśmy na te wakacje pojechać.

Więcej artykułów o ciekawych atrakcjach turystycznych na rodzinne wyjazdy znajdziesz w serwisie www.trojmiejski.pl.

Rodzinne wakacje w Polsce to standard, wręcz taki letni klasyk, który nie ma prawa się nie udać

A z zagranicą bywa różnie. Nie dość, że nie mamy gwarancji, że nasza wykupiona podróż w ogóle się odbędzie, bo może ona zostać odwołana z powodu blokady linii lotniczych, pandemii czy jeszcze innego losowego zdarzenia, to często też trochę stawiamy na takiego kota w worku, nie mając pojęcia, jakie warunki zastaniemy już po dotarciu do miejsca docelowego.

Dorośli potrafią sporo znieść, ale raczej nie chcielibyśmy fundować większych niewygód i frustracji własnym dzieciom. Póki maluchy są jeszcze małe i póki jeszcze nie brały udział w jakichś większych podróżach, zabierajmy je co roku po prostu gdzieś w polskie rejony. To nie musi być wcale Bałtyk. Rodzinne wakacje w Polsce możemy też spędzić na Mazurach albo chociażby w Karkonoszach. Liczy się to, by jednak pokazać dzieciom nowe okolice.