Co warto wiedzieć o Gdańsku przed wyjazdem tam na wakacje?

Gdańsk to jedno z największych i zdecydowanie najpiękniejszych miast w Polsce. Miasto te słynie z pięknych widoków oraz ciekawych atrakcji.

Znajduję się nad Bałtykiem dzięki czemu turyści mogą korzystać z pięknych plaż. Dom przy plaży Lido, znajduję się w dzielnicy Brzeźno przy samym morzu. Dlaczego warto wypocząć w domu przy plaży Lido dowiesz się z serwisu niechorze24.pl.

Gdańsk – co warto wiedzieć przed wakacjami?

Z tego miejsca mamy piękne, zapierające dech w piersiach widoki. Domek ma okna skierowane nad morze dzięki czemu możemy podziwiać cudowne wschody i zachody słońca oraz spędzać czas nad wodą. Prócz zakwaterowania mamy do dyspozycji bufet z pysznym jedzeniem dzięki czemu nie musimy martwić się gotowaniem.

Główne atrakcje Gdańska

Poza pięknymi morskimi plażami, Gdańsk oferuje nam szereg różnych atrakcji. Warto udać się do muzeum iluzji, który sprytnie oszukuje nasz mózg. Jest to ciekawe doświadczenie dla dzieci, młodzieży jak również dorosłych.

Warto przejść się też śródmieściem gdzie możemy zwiedzić stare, zabytkowe kościoły jak również zobaczymy pomnik Neptuna. Park Oliwski to obowiązkowy przystanek dla osób, które kochają przyrodę. Piękne miejsce szczególnie zimą, kiedy jest przystrojony w świątecznie lampki. Jest tutaj wiele zieleni i zwierząt, które możemy obserwować jak sobie żyją. Dla fanów pięknych widoków polecam wejść na górę gradową. Z tego miejsca widać niemal cały Gdańsk. Na samej górze znajduję się tam zabytkowy krzyż. Fani nauki chętnie sprawdzą Hevelianóm gdzie pod okiem naukowców możemy robić różne eksperymenty i dobrze się bawić.

Jest to świetne wyjście dla całych rodzin. Oczywiście Gdańsk posiada również inne ciekawe miejsca do zwiedzania jednak warto też poszukać ich samemu. Jest to też świetna baza wypadowa do okolicznych miejscowości.