Najlepsze miejsca dla kuracjuszy w uzdrowisku Polanica-Zdrój

Ta woda pochodząca z Gór Stołowych odznacza się niesamowitymi właściwościami zdrowotnymi. Zawdzięcza to obecności licznych minerałów, takich jak żelazo, wapń oraz magnez.

Duma Polanicy-Zdrój – Pijalnia Wód Mineralnych Wielka Pieniawa

W pełni czysta woda mineralna obecna w tej pijalni pomoże seniorowi na problemy związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu pokarmowego, czy sercowo-naczyniowego. Z jej korzystnego wpływu na zdrowie mogą skorzystać również osoby zmagające się z takimi chorobami jak kamica nerkowa. Odwiedzenie tego miejsca to ciekawe, a zarazem korzystne dla stanu zdrowia seniora doświadczenie.

Park Zdrojowy w Polanicy-Zdrój

Nie od dziś wiadomo, że przechadzki i spacery to przyjazna dla zdrowia forma aktywności dla osób w każdym wieku. Kuracjusz oprócz wdychania zdrowego górskiego powietrza ma szanse podziwiać dywany kwiatowe, jak również magnolie, a także rododendrony. Park ten jest umiejscowiony w pobliżu Sanatorium Wielka Pieniawa, czyli miejsca, które jest chętnie oblegane przez kuracjuszy.

Polanica-Zdrój – Sanatorium Uzdrowiskowe Wielka Pieniawa

To idealne miejsce to możliwość rehabilitacji w luksusowych warunkach. W ofercie sanatorium można znaleźć m.in. kąpiele borowinowe przynoszące ulgę w takich chorobach jak zwyrodnienie stawów czy reumatyzm.

Innym rodzajem zabiegów są inhalacje mające zbawienny wpływ na funkcjonowanie układu oddechowego. Z kolei zabiegi z zakresu światłolecznictwa pomogą na podwyższone napięcie i poziom stresu, jak również problemy układu trawiennego. Oprócz tego seniorzy mogą również skorzystać z zabiegów z zakresu magnetoterapii pomagającej na choroby stawów czy hydroterapii mającej dobroczynny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

Więcej artykułów o interesujących atrakcjach turystycznych z Polanicy-Zdrój znajdziesz w serwisie polanica24.pl.