Wileńskie atrakcje: z wizytą na Zamku Dolnym

zamek-wilno

Stolica Litwy, Wilno, może się pochwalić wspaniałą przeszłością. To ważne dla polskich turystów miasto jest też ważnym celem wycieczki dla każdego miłośnika pięknych budowli i historii. Wilno może oczarować każdego, a w czasie pobytu na jego terenie na nudę nikt nie będzie mógł narzekać. Co koniecznie trzeba zobaczyć na terenie litewskiej stolicy?

W gronie tych obiektów, które muszą się obowiązkowo znaleźć w programie każdej wycieczki na teren tego miasta, znajduje się słynny Zamek Dolny. Jest to obiekt wyjątkowy z kilku względów, który już dawno został przez turystów obdarzony wielką sympatią i jeszcze większym szacunkiem.

Historia tego zamku zaczyna się w pierwszej połowie XIV wieku, jednak dopiero w czasach Zygmunta Augusta. Po poważnych zniszczeniach, których dokonano tu w XVII wieku, zamek został pięknie odnowiony. Dzięki tym zabiegom dziś jest jedną z piękniejszych budowli, jakimi może się pochwalić Wilno. Turyści chętnie poświęcają mu swój czas. Jest to miejsce atrakcyjne przede wszystkim dla tych, którzy w czasie wycieczki po stolicy Litwy chcą obejrzeć te miejsca, które są mocno powiązane z historią Polski. A tak jest m. in. w przypadku Zamku Dolnego. Sam gmach to piękny zabytek, który bez wątpienia przypomina o polskich władcach.

Skuś się również na odwiedziny na stronie Info Podroze, aby sprawdzić jedne z najlepszych miejsc turystycznych.

Warto jednak poświęcić i nieco uwagi najbliższej okolicy zamku. Wiadomo, że otaczające go ogrody były miejscem tajnych spotkań Barbary Radziwiłłówny i Zygmunta Augusta. Choć po śmierci tego władcy zamek stracił na znaczeniu, a w XVII wieku został poważnie zniszczony, dziś prezentuje się wspaniale. Wszystko to dzięki pracom, które przeprowadzono już w początkach XXI wieku. To dzięki nim zamek odzyskał znów swój piękny wygląd, stając się znów dumą i najlepszą wizytówką miasta. Nic dziwnego, że i turyści coraz chętniej zaglądają na jego teren. To obiekt, który z pewnością na takie zainteresowanie sobie zasłużył.