Kłodzko: co warto zobaczyć?

klodzko

Jest jednym z najpiękniejszych miast na Dolnym Śląsku oraz najważniejszym punktem w programie każdej wycieczki po Kotlinie Kłodzkiej. Ciekawa historia, wspaniałe zabytki i atmosfera, której nie można się oprzeć – oto czynniki, dzięki którym Kłodzko jest miastem wyjątkowym. Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po jego terenie?

Kłodzko to miasto, które kojarzone jest przede wszystkim z potężną twierdzą. Jest ona ciekawym zabytkiem z XVIII wieku oraz jednym z najciekawszych przykładów obronnej architektury na ziemiach polskich. Wzniesiona w czasach, gdy Śląskiem władał król pruski Fryderyk II Wielki, od lat stanowi jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych na Dolnym Śląsku. Potężne bastiony, chodniki minerskie – oto atrakcje, dzięki którym wizyta w tym miejscu na długo pozostanie w pamięci każdego turysty.

Ciekawe przykłady zapierającej dech w piersiach architektury możesz też zobaczyć na https://hinfo.pl.

Innym zabytkiem, który ma ogromna wartość, jest gotycki most na Młynówce. Powstał on w XIV wieku, z kolei w wielu XVII i XVIII został ozdobiony barokowymi figurami. Co jeszcze warto zobaczyć w tym mieście? Kłodzko może się pochwalić okazałym ratuszem oraz rynkiem, pod którym przebiega podziemna trasa turystyczna. Nie brak w tym mieście również ciekawych zabytków architektury sakralnej, takich jak należący do Franciszkanów kościół Matki Bożej Różańcowej oraz kościół parafialny Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Kłodzko to ciekawe miasto, na terenie którego czekają na nas i cenne zabytki, i doskonale rozwinięta baza noclegowa. Wszystko to sprawia, iż zaplanowanie wycieczki po Kłodzku staje się proste, a my możemy poznawać jego walory o każdej porze roku.