Kamienna Góra i niesamowite jej atrakcje

Położona nad Bobrem, Kamienna Góra jest miastem wyjątkowym, któremu podczas wycieczki po Dolnym Śląsku warto się uważniej przyjrzeć.

Co warto zobaczyć w Kamiennej Górze?

Kamienna Góra, ze względu na górskie otoczenie, jest idealnym miejscem na wypoczynek dla tych, którzy wolny czas chcą spędzić w aktywny sposób. Urlop w Kotlinie Kamiennogórskiej będzie wspaniałą przygodą nie tylko dla tych, którzy chcą lepiej poznać Sudety, ale i dla wszystkich turystów zainteresowanych historią. Jakie atrakcje Kamiennej Góry zasługują na szczególne wyróżnienie?

W trakcie wycieczki po tym mieście warto odwiedzić kościół św. Piotra i św. Pawła. To najstarsza świątynia w Kamiennej Górze, która wciąż może się pochwalić pięknym, gotyckim prezbiterium oraz wieloma elementami, typowymi dla stylu renesansowego.

Rynek w Kamiennej Górze

Rynek w Kamiennej Górze to kolejny punkt, którego w programie wycieczki po tym mieście nie może zabraknąć. Ma on wiele uroku, a widok pięknych kamienic (głównie z XVII i XVIII wieku) każdemu sprawi wiele radości. Kamienna Góra może się też pochwalić ciekawym Muzeum Tkactwa, w którym zgromadzono sporo cennych pamiątek związanych z regionem oraz tak ważnymi dla miejscowej ludności zajęciami, jak tkactwo oraz włókiennictwo. Dla miłośników historii ciekawym miejscem mogą się też okazać ruiny renesansowego zamku, którego pozostałości wciąż można dostrzec na lewym brzegu Bobru.

Największą atrakcją Kamiennej Góry stała się jednak Sztolnia Arado. Ten system podziemnych korytarzy dawniej służył jako tajne Laboratorium Hitlera, a w jego halach miały powstawać materiały przeznaczone dla niemieckiego przemysłu zbrojeniowego.

Artykuły o interesujących atrakcjach turystycznych z Sudetów znajdziesz w serwisie https://www.sudecki.pl/.