Osoby sentymentalne pamiętają, z własnych doświadczeń lub z opowieści, że w PRL-u funkcjonowało pojęcie nazywane “wczasami pod gruszą”. Okazuje się, że nadal możliwe jest skorzystanie z takiej możliwości. Jeżeli planujesz urlop i pracujesz w budżetówce lub w firmie, która zatrudnia przynajmniej 50 osób, sprawdź, jakie bonusy pracownicze są oferowane.

Być może uda ci się uzyskać dofinansowanie lub nawet całkowite sfinansowanie wakacji. Możesz liczyć również na pomoc w opłaceniu kolonii lub obozu dla swoich pociech. Jest to spore ułatwienie, wyjazd całą rodziną zazwyczaj okazuje się bardzo kosztowny. Sam możesz wybrać miejsce, w które chciałbyś się udać, jest to elastyczna kwestia.

Wypoczynek możesz zorganizować samodzielnie lub skorzystać z oferty biura podróży. Wysokość świadczenia zależy od twoich zarobków a także budżetu firmy. Takie bonusy pracownicze mogą wydawać się przestarzałe, warto jednak z nich korzystać. Zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na inne przyjemności albo zaplanować kolejny urlop.